Opravíme autá všetkých značiek

Uistite sa, že vaše svetlá sú dobre nastavené. Ak si nie ste istí, že máte dobre nastavené svetlá, navštívte servis, alebo ak ste dostatočne technicky zruční, nastavte si svetlá sami. Taktiež sa pred jazdou v noci presvedčte, že sú všetky vaše svetlá funkčné.

Pred jazdou si vyčistite predné svetlomety a aspoň čelné sklo. Uvedomte si, že ak budete mať svoje svetlá špinavé, nemusíte vidieť protiidúce autá v dostatočnom predstihu. Ak aj máte čisté okná a sklá a počas jazdy dôjde k ich zašpineniu, zastavte radšej na pumpe alebo odpočívadle, aby ste si ich očistili.

Používajte diaľkové svetlá rozumne. Určite nepúšťajte diaľkové svetlá, ak oproti vám prichádzajú nejaké autá. Ohrozujete tým ostatných účastníkov dopravy. Taktiež neoslepujte diaľkovými svetlami vozidlá idúce pred vami.

Nepozerajte sa do svetiel oproti idúcich áut. Ak vás oproti idúce autá nadmerne oslepujú a máte podozrenie, že majú zapnuté diaľkové svetlá, prebliknite im, aby ich vypli. Niektoré xenónové svetlá sú naozaj silné a preto sa zdá, ako keby boli pustené diaľkové. Sledujte preto čiaru na okraji vozovky.

Sledujte okolie. Pri zníženej viditeľnosti je taktiež znížený reakčný čas na potenciálne riziká a preto dbajte hlavne na váš okraj vozovky. Potenciálnymi rizikami môžu byť neosvetlení chodci, cyklisti a iné objekty.

Pri akejkoľvek poruche alebo zastavení zapnite výstražné znamenia. Ak ste prinútení vyjsť z auta, vždy si nezabudnite nasadiť reflexnú vestu.

Toto sú len niektoré faktory, ktoré ovplyvňujú vašu jazdu v noci a pri zníženej viditeľnosti. Uvedomte si, že pri jazde v noci je hlavne ovplyvnená vaša schopnosť reagovať na potenciálne riziká. Buďte opatrní hlavne pri jazde v obci, pri jazde po ceste, kde nie sú vyznačené jazdné pruhy a okraje vozovky.

GDPR - Ochrana osobných údajov

Dokument GDPR

 A-1 s.r.o.

adobe PDF 

Kde nás nájdete

Nájdete nás v bývalom areáli ZVT, Zvolenská cesta 5871, 974 05 Banská Bystrica.  Mapu vo väčšom rozmere nájdete na stránke kontakty

facebook

Spoľahlivý autoservis v Banskej Bystrici